3. ledna 2017

Jedinečná akce pro pedagogy - OBSAZENO

V dubnu 2017 chystáme pro pedagogy zcela jedinečnou akci se zaměřením na adaptační kurzy. Jejím účelem je v dnešním světě, kdy se stále víc rozmáhá šikana a problémové chování v kolektivech, poukázat na důležitost adaptačních kurzů. Na připravované V.I.P. akci pedagogům ukážeme, jak se "adapťáky" dělají u nás i s vysvětlením proč to tak je, a to vše zcela zdarma! Chcete být součástí této výjimečné události i vy? Tak rychle pošlete přihlášku, protože počet míst je opravdu omezený :)

O čem to celé bude?

V první řadě o pohodovém víkendu v příjemné společnosti a v pěkném prostředí Outdoor Resortu Březová. Pak o nových zkušenostech, vědomostech a nakonec o nových známých a spoustě zážitků. Čekají vás dva dny nabité toho nejlepšího, co Březová nabízí. Projedeme si společně všechny části adaptačního kurzu a vysvětlíme si k čemu slouží, proč a kdy je zařadit do programu a co kolektivu přinesou. Čas si ale necháme i na návštěvu koní, prolezení lanového centra, zdolání horolezecké stěny, skok do prázdna a jiné adrenalinové aktivity.

Co je adaptační kurz?

Adaptační neboli seznamovací kurz slouží na seznámení se nového kolektivu v jiném než školním prostředí. Nejlepšími adepty na takový kurz jsou hlavně prvňáci středních škol, ale čím dál tím víc jsou to i začínající třídy druhého stupně a v posledních letech dokonce i malincí prvňáčci, kteří poprvé nastupují do školy. Intenzivní adaptační kurz v neznámem prostředí umožní členům kolektivu se rychleji a lépe poznat, vytvořit si lepší vzájemné vztahy a navodit pozitivní atmosféru, která je bude příští roky provázet.

Adaptační kurzy pořádá více organizací, ovšem kvalita je různá a někdy je to opravdu promrhaný čas. Tento fakt potvrzuje i to, že jako jediní v ČR jsme získali akreditaci pro školení instruktorů adaptačních kurzů, zatímco mnozí "vaří z vody" a adapťák je v jejich podání jen smíšeninou náhodných her a aktivit...

"Adapťák" jako forma prevence

V dnešní době představuje adaptační kurz určitý druh prevence proti vzniku šikany, právě tým, že umožňuje žákům lépe se poznat a navodit pohodovou atmosféru v kolektivu. Součástí kurzu může být i samostatný blok prevence na téma šikana, kyberšikana, alkohol, drogy, sex nebo jiné z mnoha dalších témat. Představili jste si v duchu přednášku nebo anonymní dotazníky? Zapomeňte na ně. Dnes už existují modernější, zajímavější a interaktivnější metody prevence a děti samy jsou překvapené výsledky...

Nenechte si tuto akci ujít a buďte v obraze!

Na to aby byl adaptační kurz úspěšný, musí být správně složený a precizně provedený. Jenom tak má ten správný efekt. Ale pozor! Adaptačním kurzem to zdaleka nekončí, ba právě naopak, všechno jím teprve začíná. Začíná vaše dlouhá práce s kolektivem a hlavně jeho naslouchání. U nás můžete nakouknout, jak se to dělá, aby vše fungovalo. My vám ukážeme, jak pracujeme s kolektivem u nás ve STANu a už jenom vy sami vyhodnotíte, co si z toho odnesete. Rozhodně byste ale neměli v dubnu na Březové chybět!

Přihlašte se na V.I.P. akci ZDE

Přečtete si táké o šikaně v médiích ZDE nebo o naší akreditaci Metodika adaptačních kurzů ZDE.

Chcete zažít i vy jedineční adaptační kurz v prostředí nově zrekonstruované Březove? Vybírejte z naší nabídky ZDE a rezervujte ZDE ještě dnes!

Galerie fotografií:

1.JPG10.JPG11.JPG
12.JPG14.JPG15.JPG
16.JPG17.JPG19.JPG
2.JPG20.JPG21.JPG
22.JPG23.JPG24.JPG
25.JPG26.JPG27.JPG
28.JPG29.JPG3.JPG
30.JPG31.JPG32.JPG
33.JPG34.JPG35.JPG
 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio