Horské hřebeny * vrcholové kříže * napnuté plachty * krvavě rudé západy slunce * skály * lana karabiny * pohoda na prosluněné palubě * nejkrásnější města * lávová pole * divoké řeky * průzračné hlubiny * duhové barvy

18. listopadu 2016

Expedice Banát - cesta do českých vesnic v Rumunsku

V neděli (6.11.) večer se sedm statečných Staňáků se svým průvodcem vybralo na víc než 800 kilometrovou cestu do Rumunského Banátu. Od daleké cesty za českými osadami nás neodradila ani nepřízeň počasí. Vždy říkáme, že instruktor STANu je nepromokavý, co se na naší expedici plné deště jenom potvrdilo. Naježděno a nachozeno kolem 2 500 km, víc než 20 zatávek, 4 rumunské města, 5 českých vesnic, výnikajíci jídlo, smích i hundrání - to vše a ještě mnohem víc byl náš rumunský výlet!

16. listopadu 2016

Poslední slanění říjen 2016

Abychom nelenili, rozhodli jsme se na podzim uspořádat pro STAŇáky rozloučení s lezeckou sezónou, jediný volný termín ukazoval na říjen- inu, co už, buďto zmokneme nebo umrzneme, každopádně zájem o tuto akci byl, tak jsme se rozhodli ji uspořádat stůj co stůj... Dali jsme si řádně do těla, procvičili základní metodiku, pobavili se, užili si skvělý víkend a snad založili tradici pro každoroční závěr lezecké sezóny.

21. listopadu 2014

Na otočku do Raxalpe

Nějak se nám zachtělo ferrat, a tak jsme v červnu 2014 z Jeseníků vyrazili do Rakouska si trochu zaskotačit na skalách, ve složení 4 současní instruktoři na Relaxe a Orientce a jedna bývalá jesenická instruktorka, nám cesta přes noc hezky ubíhala..a pak se začaly dít věci...

3. října 2012

Jaká byla expedice Watzmann?

Přinášíme Vám fotogalerii z úspěšné expedice Watzmann 2012, která se uskutečnila poslední víkend v září. Fotografie myslím nepotřebují komentář a tak zbývá jen říci, že expedici Watzmann budeme opakovat i v příštím roce, a to buď poslednísrpnový víkend, nebo poslední víkend v září (termín bude brzy upřesněn). Máte tedy šanci příští rok vyrazit s námi!

25. května 2012

Expedice Watzmann 2012

Pro letošní rok jsme pro všechny dospělé nachystali jednu extra vypečenou expedici. A proč vypečenou? Protože se nejedná o nějaký turistický zájezd, jedná se o 100% prožitou akci, plnou nejen fyzické námahy, ale i relaxace a poznávání, z této expedice si kromě utahaných nohou odvezete skvělé zážitky a neméně působivé fotografie toho nejlepšího, co Rakousko-Německé pohraničí nabízí.

28. září 2010

Totes Gebirge - deník z expedice

Chuťovka ná závěr expediční sezóny. Beznaděj s dobrým koncem. Takto by se dala popsat poslední expedice letošní sezóny do krásného pohoří Totes Gebirge. Začala beznadějně zamračenou oblohou, druhý den se kapky deště změnily ve sněhové vločky...Třetí den pak vykouklo slunce a posvítilo nám na úžasný výstup po velmi těžké feratě na Grosser Priel. Přinášíme podrobný popis a téměr osm desítek fotografií!

20. září 2010

Plán expedic na rok 2011

Švýcarsko, Island, Salza, Dachstein, Moravia - pět vyzkoušených expedic, navíc Korsika, Jadran, Watzmann - tři horké novinky, to vše jsme pro vás připravili na příští rok v mnoha termínech. Určtiě jste si všimli jak se to po prázdninách na našich webových stránkách jenom hemží reportážemi a úžasnými fotkami, takže právem očekáváte, kdy už konečně budou vypsány expedice na příští rok. Nuže, ta chvíle je právě tu!

26. srpna 2010

Island -stručný popis a praktické informace

Jak už mnohokrát zaznělo, Island je země, kde se snoubí krása s divokostí, oheň s ledem, proto jsme se do této zajímavé země také vypravili-o všem se přesvědčit na vlastní oči. Že je to kraj drsný jsme pocítili již první den, ale také jsme se během pobytu přesvědčili, že je zároveň neobyčejně pěkný a viděli jsme mnoho věcí, které jen tak člověk za plotečkem nenajde. Na Island se vrátíme i příští rok, proto ať každý, kdo nad návštěvou této země uvažuje, neváhá, přečte si reportáže, zkoukne fotogalerii a přihlásí se co nejdříve!!!

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio