Airsoft

Airsoft

Airsoft je kolektivní hra, ve které je potřeba umět dobře komunikovat a pracovat v týmu, hraje se se zbraněmi, které je nutno před výstřelem natáhnout a s malými plastovými kuličkami. Při této hře je třeba klást zvláště důraz na poctivost. Airsoftové kuličky nenechávají velké viditelné skvrny jako paintballové, zasažený se tedy musí přiznat.

.

.

.

O hře

Základní výbavou hráče jsou ochranné brýle, jejichž nošení je ve hře povinné (chrání zrak před zraněním kuličkou letící rychlostí 100 m/s a více), zbraň na bázi vzduchovky a zpravidla maskovací oblečení.

Pokročilejší hráči pak používají imitace granátů (petarda zalitá v kusu sádry, popř. petarda obalená v hrachu a dalších materiálech, které nejsou nebezpečné) či min (jednoduché trhací provázky s malou rozbuškou či jinou slabou pyrotechnikou), plynové masky, vysílačky, nosné systémy, noční vidění, dýmovnice atd.

.

Munice

U kuliček se udává rozměr (6 nebo 8 mm +/- 0,005mm) a hmotnostní číslo (0.12 až 0.45), které udává hmotnost kuličky v gramech. Někteří výrobci kuličky leští a potahují vrstvou silikonu, jiní vyrábějí tzv. BIO střelivo, které se v přírodě snáze rozkládá (je však o něco dražší).

.

Bezpečnost

Po celou dobu hry má hráč nasazené ochranné brýle, které chrání citlivé oči. Dále je potřeba oblečení, které pokrývá holou kůži(nelze hrát v nátělníku a v kraťasech). Hraje se na území, do kterého nikdo nemůže vstoupit bez brýlí.

.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová
  • Relaxa
  • Orientka
 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio