Nízkolanová centra STAN

Nízkolanová centra STAN

Skutečnost, že tato lana nejsou až tak vysoko nad zemí neznamená, že by jejich zdolání mělo být jednodušší. Opak je pravdou. Nízká lana nejsou o strachu, ani o odvaze, ale o dovednostech, napětí a důvěře. Ať již pro jednotlivce, nebo pro celý tým. Nízká lana jsou na každém našem středisku a existují také různé možnosti, jak je využít. Ať již jako paralelní závod, či pouze soutěž, kdo překoná více překážek.

.

Jištění

Na nízkých lanech se jistíte navzájem. Skutečnost, že se pohybujete v maximální výšce 1,5 m nad zemí nevyžaduje speciální jistící pomůcky. Instruktor vám proto vysvětlí jak na to, a dále už to hravě zvládnete sami. Překonávání překážek za neustálého jištění kolegy, spolužáky, či přáteli buduje sebedůvěru účastníka, rozvíjí motoriku, smysl pro zodpovědnost, pomoc druhému a posiluje spolupráci.

Stavba

Nízká lana jsou stavěna tak, aby nohy byly maximálně ve výšce 1,5 metru, sloupy jsou pevně zakotveny v zemi. Nejdůležitější je však dopadová zóna, která musí být taková, aby tlumila případný pád. Ideální jsou tedy oblázky.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová
  • Relaxa
  • Orientka

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio