Rafty

Rafty

Příjemné zpestření a ochlazení během horkých letních dní nabízejí právě rafty, kde si můžete s dalšími pěti přáteli vyzkoušet, jak se raft vůbec ovládá a jak se chová. To vše, samozřejmě, na bezpečném a klidném rybníku, kde nehrozí žádné nebezpečí v podobě peřejí a nepředvídatelných situací. Ježdění po rybníku lze zpestřit různými hrami a soutěžemi, kdy mezi sebou soupeří jednotlivé posádky lodí.

.

Rafty jsou velmi stabilní,široké, nafukovací, gumové lodě, které se na klidné vodě jentak nepřevrhnout. Jsou pro 4-6 lidí a lze si na nich užít spoustu zábavy a sportu naráz. Není jednoduché koordinovat pohyby a pádlování šestičlenné posádky, a proto je potřeba napřed chvíli trénovat a až teprve potom se věnovat soupeření.

Na rybníku se soutěží například ve slalomu, v přetahované, nebo jen v rychlostních závodech.

Rafty se využívají i při jiných aktivitách, například u Démonické lanovky, kdy se pomocí raftů odvážejí na břeh ti, co sjeli do vody po ocelovém laně.

Bezpečnost:

Každý člen posádky má na sobě vestu. Bez ní vás instruktor do raftu nepustí. Před naloděním vám instruktor vysvětlí základy pádlování a řízení raftu a seznámí vás s bezpečnostními pokyny. Pokud tyto pokyny nedodržíte, má instruktor pravomoc vykázat vás z této aktivity. Vskutku je potřeba se těmito pokyny řídit, protože voda je i přes vše stále živel, který má svoje pravidla a zákonitosti.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová
 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio