O zimních pobytech

Popis lyžařských možností, popis vybavení a přehled všech dostupných zimních sportů na našich střediscích

Meteorologické podmínky

Obecně patří v zimním období okolí našich jesenických středisek k chladnějším. Sníh se zde většinou drží až do začátku dubna, sjezdovka je navíc založena i vrstvou technického sněhu, takže každoročně lze lyžovat prakticky do konce března. Sjezdovka je navíc vybavena dobře dimenzovaným umělým zasněžováním.


Sjezdové lyžování

Naše střediska Orientka a Relaxa se nacházejí nedaleko SKI areálu Stará Ves (Relaxa 1km, Orientka 100 m). Sjezdovka je velmi pěkná, denně upravovaná, uměle zasněžovaná a večer osvětlená. Pro klienty Relaxy a Orientky nabízí mimořádně výhodné ceny vleků. V rámci programů Snowfamily a Snowfamily víkend jsou bezplatně k dispozici lyžařští či snowboardoví instruktoři. Pro skupiny a jiné rezervace je možno lyžařského instruktora domluvit za výhodných podmínek. U větších skupin poskytujeme lyžařského či snowboardového instruktora zdarma.


Běžky

Okolí Relaxy a Orientky je protkáno perfektními tratěmi pro běžkaře. Mnoho délek, mnoho náročností, údolím i po hřebenech. O těchto tratích dokonce přinesl reportáž pořad České televize "Toulavá kamera". Co je podstatné, nejsou tyto tratě tak přeplněné turisty, jako např. v Krkonoších a dokonale si zde užijete krásy zimní přírody.


Snowblade

Na Orientce a na Relaxe máme k zapůjčení 10 párů extra krátkých sjezdových lyží, tzv. SNOWBLADE, na kterých si užijete na sjezdovce spoustu zábavy a mohou sloužit nejen k vydovádění, ale také jako pomůcka usnadňující výuku carvingu.


Snowkiting

Velmi oblíbená aktivita jak pro děti, tak pro dospělé. Jízda na lyžích či snowboardu za řiditelným drakem. I když se většinou nenaučíme za drakem jezdit, což vyžaduje o něco více času, naučíme se alespoň tento kite řídit, což je samo o sobě úžasný zážitek.


Sněžnice

Máme k dispozici 12 párů sněžnic, když si nasadíte sněžnice, není pro vás žádný terén překážkou a dostanete se do míst, kde byste se jinak bořili do sněhu po pás.


Více o popsaných sportech najdete kliknutím na modré piktogramy v záhlaví této karty, nebo na webových stránkách středisek Relaxa a Orientka.

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio