19. května 2017

Adaptační kurzy - Jako jediní v ČR!

Šikana, špatné vztahy ve třídě, špatné vztahy s pedagogy, nefungující prevence, kyberšikana... Tato témata jsou často propírána nejen médii, ale i na školách ze všech stran. Co se však koná proti těmto problémům? Papírově snad něco ano, reálně ovšem téměř nic! My jsme se rozhodli udělat velký krok vpřed a začít dle vlastní metodiky vzdělávat lektory adaptačních kurzů!

Těch, kteří na rozdíl od mnohých externích psychologů a podobných osob nebudou dětem k smíchu nebo k ukousání se nudou*, ale budou jim vzorem, parťákem a hlavně tím, kdo jim umožní začít lépe v novém kolektivu! Akreditováno MŠMT!


Na podnět...

Jelikož jsme každoročně v kontaktu se stovkami škol a tisíci dětí, setkáváme se denně jak s problémy tříd a pedagogů, tak s již nabytými zkušenostmi, které návštěvníci našich středisek mají. Shrneme zde problémy a poznatky dětí i pedagogů, se kterými se nám svěřují

Na co nejčastěji naráží?

- špatné vztahy ve třídě, vyloučení jednotlivců

- psychická šikana

- špatná komunikace dětí s pedagogem

- pedagog neřeší vhodně nastalé situace (přehnané reakce, nevhodné postihy)

- rodiče "brání" děti, které se provinily i vyhrožováním pedagogovi, stížnostmi u nadřízených atd.

- kyberšikana -zesměšňování na sociálních sítích

- kyberšikana - obtěžování na sociálních sítích

- školní preventista do některých tříd ani nevkročil

- problémové třídy mají ze snahy zaměstnanců školy spíše legraci

- externí psychologové docházející řešit vzniklé problémy jsou "mimo mísu"

- návštěvy protidrogových center pořádané školou jsou jen výletem ze školy bez valného efektu

- důtka TU či ředitele nic neřeší

- motivovat děti je nesmírně obtížné

... přijde vám to málo? Nám to přijde víc než dost! A spousta z těchto věcí lze eliminovat nastavením dobrého třídního klima, poznáním spolužáků, vzájemnou důvěrou a hlavně dobrou komunikací mezi pedagogem a dětmi! Na adaptačním kurzu! Nestojí těch pár dní za to, aby se lidé, kteří spolu stráví několik příštích let poznali jinak než jako sousedé z lavice/řady?

Adaptační kurz není pár her a konec!

Jelikož víme, jak mnozí amatéři realizují adaptační kurzy, sestavili jsme speciální metodiku, kde kombinujeme veškeré prvky, které by při seznamování kolektivu neměly chybět a formou zajímavých her ( začínáme seznamovacími, přes icebreakry, dotykovky, týmovky, důvěrovky atd. - zkrátka vše musí být zařazeno citlivě a ve správný čas!). Vše je protkáno zážitkovými aktivitami, které umocňují celkový zážitek. Na adaptačních kurzech nechybí ani bloky prevence - ovšem úplně jinou formou než nudnými přednáškami, na které jste zvyklí ze školy a protidrogových center.

Nenaleťte!Adaptační kurzy STAN jsou moderní, zážitkové, prověřené a kvalitní pobyty, které mají svou jedinečnou metodiku, poslání a cíl - co nejlépe nastavit vztahy uvnitř třídy

 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio