13. července 2018

Vybíráte adaptační kurz? Zvolte ověřené a moderní pobyty!

Adaptační kurzy je vhodné pořádat hned ze začátku školního roku, většina škol tak vyráží v průběhu září a října, kdy je efekt adaptačního kurzu největší. A pozor! Adaptační kurzy už dávno nejsou doménou středních škol, stále častěji na ně vyráží děti z šestých a prvních tříd základních škol! Dopřejte i vy dětem ten správný start do dalších let! Vzájemné poznávání při spoustě nápaditých her společně se zážitkovými aktivitami zanechá v dětech ty nejlepší dojmy a pocity!


STAN je již 15 let největším realizátorem adaptačních kurzů v ČR. A poněkud neskromně si dovolujeme tvrdit, že známe ten nejlepší recept na jejich přípravu… Recept, který každý rok vylepšujeme zkušenostmi ze stovek realizovaných "adapťáků" a z desítek školení, jimiž procházejí naši instruktoři a programoví specialisté.


Recept na pravý adaptační kurz:

ZÁKLAD

Než začneme, připravíme si základní ingredience, vybíráme ale výhradně ty nejlepší ze všech druhů! Nezapomeneme si připravit Icebreakery neboli ledolamky, čili hry na uvolnění a překonání počátečního ostychu, aktivity na seznámení a těmi začneme jako základem. Postupně pak budeme přidávat "týmovky" a "důvěrovky". Samozřejmě si připravíme k nakrájení i bloček prevence, který dávkujeme ale citlivě a opatrně.

KOŘENÍ

Kořením rozhodně nešetříme, je ale nutno ho přidávat rovnoměrně a přesně v těch správných okamžicích. Jako koření slouží zážitkové aktivity, běžně jich do jedné porce přidáme deset až dvanáct.

Nároky na tým kuchařů:

Nároky na tým kuchařů jsou velmi vysoké. Podle tohoto receptu dokáží vařit opravdu jen zkušení instruktoři a programoví specialisté!

SERVÍRUJEME

Aby si hosté mohli výsledek pořádně vychutnat, je nutné počítat i s tím, že servírovat se musí v krásném prostředí nádherného rekreačního střediska obklopeného malebnou přírodou s uklidňující zelenou barvou všude kolem, servírovat zásadně při dobré a pohodové atmosféře.


Zázemí stvořené pro týmové aktivity

Díky unikátnímu zázemí Outdoor Resortu Březová je možné realizovat adaptační kurzy s maximální efektivitou! Příjemné prostředí, použití přírodních materiálů a nespočet možností jak obohatit program nebo trávit čas působí na dětské duše přímo kouzelně!

V kombinaci s profesionálním a zároveň lidským a individuálním přístupem našich instruktorů a propracovaných ozkoušených programů děti z pobytů odjíždějí nadšené a uvolněné, stejně jako pedagog, který má s realizací celé akce minimum starostí.


Víte, že?

  • STAN jako jediná organizace v ČR může školit lektory adaptačních kurzů?
  • Na střediscích máme preventisty, kteří se podílí na přípravě programů?
  • Jsme sestavili a vymysleli spoustu týmových a kolektivních aktivit, které jsou pro děti zajímavé a zábavné?
  • Si necháváme na zakázku vyrábět spousty rekvizit potřebných právě na adaptační kurzy?
  • Díky adaptačním kurzům se děti znají mnohem lépe než pouze pod "dojmy ze třídy"? a mnohem více se respektují?
  • Adaptační kurzy pomůžou pedagogovi zorientovat se v kolektivu a udělat si přehled o jednotlivých dětech bez předsudků a v klidu?

Pro rezervaci adaptačních kurzů je nyní ten správný čas!

Zde najdete více informací o adaptačních kurzech


Adaptační kurzy jsou prevencí nejen šikany, ale i dalších rizikových jevů, které se mohou v nově utvořených kolektivech projevit. Naši zaměstnanci a instruktoři - specialisté získali akreditaci následujících akreditovaných kurzech MŠMT:

.
Syndrom rizikového chování dospívajících, č. j.: 29566/2014-1-689
Primární prevence v podmínkách školy, č. j.: 33413/2013-1-667
Autorita v pedagogickém procesu, č. j.: 33413/2013-1-667
Modelové situace, supervize v pedagogické praxi, č. j.: 33413/2013-1-667
Pedagogická komunita a další nástroje práce se školní třídou, č. j.: 33413/2013-1-667

Více informací se dozvíte zde.


Zázemí Outdoor Resortu Březová si prohlédněte v tomto videu

 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio